Neden IAESTE

  • IAESTE stajyerleri, uluslararası niteliklere sahip, motivasyonu yüksek kalifiye insan gücüdür. Söz konusu öğrenciler, kendi üniversitelerinde sınav yapılarak seçildikleri için gerek akademik ortalama ve gerekse yabancı dil açısından üniversitelerinin en iyi öğrencileridir.
  • IAESTE aracılığıyla bir kurum, ihtiyaçları doğrultusunda yetenekli stajyerlere ulaşmaktadır. Kurumlar alacakları stajyerin sahip olması gereken nitelikleri, tecrübeleri, bilmesi gereken yabancı dilleri ve bilgisayar programlarını ayrıntılı bir şekilde belirterek görev tanımı yapmaktadırlar.
  • IAESTE, kurumların uluslararası tanıtımında önemli bir halkla ilişkiler hizmeti sunmaktadır. Stajyer kabul eden kuruluşların isimleri IAESTE tarafından başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada ifşa edilip yayınlanmaktadır.
  • Kurumunuzda kabul edeceğiniz her yabancı stajyer, BEÜ’de teknik öğrenim gören bir öğrenciye yurt dışında staj imkânı sağlayacaktır. Böylelikle, bir çeşit sosyal sorumluluk projesi kapsamında kendi öğrencilerimize adeta burs olanağı sağlayarak, gelecekte daha fazla uluslararası tecrübeye sahip mühendisler yetiştirip Türk sanayisinin hizmetine sunmuş olacağız.
  • Tüm staj derslerini başarıyla tamamlamış olan öğrenciler bu programa başvurabilir, ancak öncelik zorunlu stajı olan öğrencilere verilecektir. En az 2. sınıf öğrencilerini desteklemektedir. Bu kapsamda, ilgili stajın yaz tatili döneminde yapılması ve en az 4 hafta olması zorunludur.
  • Staj yapılacak ülkeler ve firmalar, Yabancı Dil sınavlarından sonra belli olacaklardır. Staj yapılan firmalar tarafından öğrencilere aylık 1200 TL ücret verilecektir. Konaklama, yemek, uçak, vb. masraflar öğrencilerin kendilerine aittir. Bununla birlikte, konaklama yapılacak yerler; staj yapılacak ülkeler tarafından temin edilecek olup, genellikle uygun ücretli üniversite yurtları olmaktadır.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin